Розроблено в Німеччині, виготовлено на Тайвані

Merida Industry Co. Ltd. - це тайванська компанія, яка добре знається на дизайні, виробництві та продажу велосипедів. Заснована в 1972 році як невеликий магазин запчастин для велосипедів японських брендів, Merida розширилася до США та Європи, а зараз є глобальним гравцем у дизайні та виробництві велосипедів. Merida - це не тільки торгова марка з величезною кількістю прихильників у всьому світі, а й один з найбільших виробників велосипедів зі своїми потужностями на острові Тайвань, декількох містах у Китаї та Німеччині.

Вже декілька десятиліть Тайвань є неофіційним центром світової велоіндустрії, на якому знаходиться безліч гігантських й найвідоміших велосипедних виробників. Ще на початку 70-х років у галузі виробництва велосипедів відбувся величезний зсув напрямку, а саме - поява Тайваню як великої та нової сили у світі велосипедобудування.

У 70-х виробничі витрати на велосипедних заводах Європи та США значно зросли, японські фабрики також почали стрімко виходити з гри. Виробничі потужності з острова Тайвань на той час вже активно брали участь у виробництві OEM-комплектуючих (виробництво оригінального обладнання) для численних японських мотоциклетних, електротехнічних та інших галузей промисловості. Тому перехід на тайванські потужності був простим і природним.

У 1971 році тайванська компанія Giant вперше зайнялася велосипедним бізнесом. Почавши з виробництва OEM-компонентів для великих вело-брендів по всьому світу, Giant вийшли на ринок як самостійний бренд, поставивши Тайвань у авангарді світового велосипедобудування. Паралельно з Giant, майже за одним сценарієм, зароджувалася й компанія Merida…

ІСТОРІЯ БРЕНДУ MERIDA

Історія розповідає, що під час поїздки до США на початку 70 -х років, Айк Ценг – засновник бренду Merida, виявив, що місцеві магазини велосипедів відмовляються брати тайванські велосипеди на ремонт через їх погану якість. Цей знак дещо дратував Ценга, який брав участь у виробництві алюмінієвих деталей для мотоциклів, тому він вирішив щось зробити з цією відчутною відсутністю тайванської якості.

У 1972 році Айк Ценг розпочав свій бізнес, роблячи велосипеди для ринку США. Пізніше починає співпрацю з великим брендом Raleigh Bikes, а згодом із багатьма іншими західними велосипедними компаніями. Більшість технологій і професіоналів прийшли з Японії, де на той час вже було дорого випускати якісну продукцію. Довелося купувати багато японського обладнання для зварювання, фарбування, тощо. Створюючи ОЕМ-компоненти і набуваючи досвіду, компанія виходить на достатньо високий клас виробництва велосипедів.

У 1988 році Ценг прийняв сміливе рішення виробляти та продавати велосипеди під власним брендом Merida. Але для цього йому потрібно було об’єднати свою компанію з німецьким центром досліджень і розробок. Таке поєднання інженерних досліджень та якісного виробництва дозволило б підняти бренд на новий рівень якості велосипедів та задовольнити попит у всіх дисциплінах велоспорту.

Доречі, назва Меріда – це поєднання трьох китайських ієрогліфів. "Me" означає красивий, "Ri" означає зручний, а "Da" - плавний або мобільний, що відноситься транспортних засобів. У грубому перекладі Me-Ri-Da означає "Виробництво красивих, якісних продуктів, які дозволяють кожному дістатися до місця призначення максимально приємним способом". Нова назва з легкою вимовою також спростила розміщення бренду на міжнародному ринку.

Випробовуючи свої сили, Айк Ценг виходить на ринок Скандинавії зі своїми гірскими велосипедами, поступово поширюючись на Європу та Китай. У 1990-х роках Merida виробляла велосипеди для декількох американських брендів, включаючи Diamondback, а для британської корпорації Halford такі марки як Voodoo, Boardman, Carrera.

Merida, Specialized та Centurion

2000 року Merida засновує спільне підприємство з німецьким брендом Centurion. Merida & Centurion Germany GmbH (MCG) - це дистриб’юторська та виробнича компанія, що займається оптовим продажем велосипедної продукції ексклюзивних брендів. Компанія також розробляє та продає електричні велосипеди Merida та Centurion. Merida володіє 51 відсотком акцій Merida & Centurion Germany GmbH, штаб-квартира якої знаходиться в Магштадті, Німеччина. Виробництво, включаючи склад, знаходиться в Хільдбургхаузені. Решта 49% акцій MCG належить Вольфгангу Реннеру, засновнику бренду Centurion.

У 2001 році Merida інвестувала в частку компанії Specialized Bicycle Components. Inc, яка входить в ТОП-3 брендів у США. Повідомлялося, що Merida купила 49% акцій компанії Specialized за 30 млн доларів. На той час бренд Specialized мав помітні фінансові труднощі, тому додатковий капітал був дуже необхідним для досягнення довгострокових цілей компанії. А саме, підсилення уваги дослідженням та новим розробкам, збільшення продажу та подальше розширення торгівлі в Європі.

Для компанії Merida ця угода принесла довгострокову вигоду, отримавши майже негайну ексклюзивність для замовлень від Specialized, які більше не могли використовувати потужності конкурентів, наприклад таких, як Giant. Будучи ключовим виробником преміальних велосипедів Specialized протягом багатьох років, Merida має накопичений солідний досвід та ноу-хау у виробництві високоякісних велосипедів. А це заклало основу для просування та розвитку власного бренду Merida.

Згідно з офіційного річного звіту за 2020 рік, у власності Merida Industry Co. Ltd знаходиться 35.39% акцій компанії Specialized Bicycle Components. Inc.

СЬОГОДЕННЯ КОМПАНІЇ

На даний момент компанія займає другу позицію в світі за обсягом виробництва велосипедів після Giant. За багатьма рейтингами, Merida опинялася в ТОП-5 найкращих та найвідоміших велосипедних брендів. А все тому що, в лінійці продукції Merida начислюється більше 140 моделей, в якій є байки від середнього рівня до преміум сегменту, на яких виграють медалі світові чемпіони. Тому що, на сьогоднішній день Merida має дистриб’юторів у більш ніж 80 країнах і продає приблизно 1.6 млн велосипедів на рік під власним брендом у всьому світі.

З 2012 року, після смерті засновника Айка, компанією керує його син Майкл Ценг, в якій зараз працює близько 5000 людей. Окрім штаб-квартири в Юаньліні (Тайвань), Merida має ще три заводи на материковому Китаї. Під зростаючим тиском конкурентів та підвищенню вартості робочої сили, кілька років тому компанії довелося переносити свої заводи у Китай. Велосипеди, які виробляються на острові Тайвань, переважним чином йдуть на глобальний ринок. З фабрик, які розташовані на материковому Китаї, більше половини продукції виготовляється для внутрішнього ринку.

Тайванський завод є найбільшим заводом групи з річною потужністю 1 млн. одиниць/рік і використовується в основному для експорту високоякісних моделей, у тому числі таких марок як Specialized, Merida та Centurion.

Побудований у 1990 році, завод Merida Shenzhen є першим виробничим майданчиком в Китаї з потужністю близько 700-800 тис. одиниць/рік.

✦ Другий китайський завод Merida Shandong був заснований у 2008 році з річною потужністю 500-600 тис. одиниць. Цей завод призначений для внутрішнього продажу велосипедів Merida. 

✦ Однак, щоб задовольнити постійне зростання попиту в Китаї, Merida створила свій третій завод Merida Jiangsu у Китаї, розташований у Наньтуні, провінція Цзянсу. Він розрахована на максимальну потужність 1.5 млн. одиниць/рік.

Виробничі потужності базуються в Азії, а основний відділ розробки, проектування та маркетингу розташований у Магштадті поблизу Штутгарта (Німеччина). Merida Europe – це підприємство в Німеччині, на якому базується склад та складальна лінія для електричних велосипедів брендів Merida та Centurion.

Висококваліфікована команда конструкторів в Німеччині зосереджена на початковій ідеї та дизайні велосипедів, а інша команда інженерів на Тайвані зайнята реалізацією нових проектів та контролем якості. Прототипи зазвичай виготовляються на Тайвані, а потім відправляються німецькій команді для тестування та доопрацювання перед запуском у виробництво. Merida має унікальну перевагу в тому, що вона може поєднати німецький досвід розробки з азіатським досвідом власного виробництва. Тісна співпраця Merida Europe та Merida Taiwan, дотримування чудового рівня якості продукту, а також наявність власних заводів – ключ успіху компанії Merida.

2019 року Merida Industry оголосила, що інвестує значні кошти у розширення виробництва електронних велосипедів. В планах компанії на 2022 рік випуск е-байків повинен збільшитися до 90 000 одиниць на рік і це тільки на німецькому заводі. Щоб досягти нових виробничих цілей, у 2019 році почала встановлюватися додаткова складальна лінія на заводі в Хільдбургхаузені (Німечинна).

В 2016 році компанія була оцінена в 400 мільйонів доларів США і посіла 8 місце вартості бренду на Тайвані. В період 2016 - 2019 років Merida Industry займає 11 місце з вартістю близькою 350 мільйонів доларів. Оцінка вартості міжнародного бренду Тайваню 2020 року - Merida посіла 10-е місце з вартістю бренду 402 мільйони доларів США.

Завдяки буму продажів на найважливіших ринках Китаю, Європи та США чистий прибуток за третій квартал від продажів склав 1.35 млрд TWD (40.40 млн євро). Порівняно з періодом з липня по вересень 2019 року, це збільшення на 56.4%. Таким чином, чистий прибуток за перші три квартали продажів 2020 року також зріс на 52.6% до 2.91 млрд TWD (68.5 млн євро). 

Згідно з інформацією зі штаб-квартири компанії, за перші три місяці 2021 фінансового року Merida Bikes досягла загального обороту в 8.02 мільярда TWD (236.71 мільйона євро). Порівняно з першим кварталом попереднього року це зростання на 52.56%.

Зростання прибутку пов’язане насамперед із зростанням продажів високоякісних електровелосипедів. Після карантину, пов’язаного з коронавірусом, вони отримали ще один поштовх. Згідно з власними заявами, Merida зараз здійснює близько 40 відсотків продажу електробайків від загального обсягу. Тайванці припускають, що бум електровелосипедів триватиме деякий час і що ринок зростатиме.

Виходячи з дуже жвавого замовлення, компанія прогнозує на 2022 рік загальну поставку від 1.15 до 1.25 мільйона велосипедів, при цьому поставки електронних велосипедів мають становити від 400 000 до 450 000 одиниць.

На частку e-bike вже припадає 40% від загального обсягу продажів велосипедів Merida. Близько 45% виготовляємих велосипедів виходять у світ під маркою Merida. Решта виробництва припадає на Specialized і невелика частина на бренд Centurion.

Тайванська компанія завжди швидко адаптувалася до нових вимог і викликів. І як показовий приклад, це створення виробничого майданчика для електровелосипедів протягом шести місяців, який зараз випускає близько 900 електро-байків на день, працюючи відповідно до різних вимог 40 країн, кожна з яких має свої власні правила до програмного забезпечення та правил використання електричних велосипедів.

У Меріди своя стратегія для кожної марки, які вони виготовляють. Власний бренд Merida орієнтований на світовий ринок, окрім США, тому що цю нішу займає американський бренд Specialized, який на 90% виробляється на конвейерах Merida. Centurion – німецький бренд, який орієнтується на Східну Європу та Німеччину.

Алюмінієві та карбонові технології

Сьогодні у цехах фабрик можна знайти найсучасніші верстати з ЧПУ, роботи для зварювання алюмінієвих рам, але ще багато процесів потребує кваліфікованої ручної праці. Високопродуктивний і безпечний велосипед має вирішальне значення. Merida має добре обладнаний внутрішній випробувальний центр, який висуває виробництво та прототип моделей за межі галузевих стандартів. Тестування та повторне тестування є важливими кроками, які вживаються в Merida, щоб гарантувати, що продукт, який ви отримуєте, має найвищу якість. Merida робить все можливе, щоб надати своїм клієнтам найвишуканіший і найбезпечніший продукт.

Merida десятиліттями виробляє передові алюмінієві рами, постійно вдосконалюючи свої знання та розробляючи нові технології. Використання вищих класів алюмінію та зосередження на таких процесах, як подвійний та потрійний баттінг, а також гідро і техноформування дозволюють створювати складні форми рам, надзвичайно міцні та легкі конструкції, які відповідають вимогам кожного велосипеда, який вони виготовляють.

Технологія вуглецевого волокна була відносно новою в 1990-х роках, і Merida була однією з перших у цій області і розробила автоматичний процес виробництва рам з вуглецевого волокна. Карбон не однаковий, і візуально ідентичні рами можуть відрізнятися за якістю через рівень і суміш використовуваних вуглецевих волокон і техніку, що використовується. Merida використовує позначку CF для демонстрації рівня продуктивності: 2 - найнижчий, 5 - найвищий. Тонкі зміни використаних вуглецевих волокон дозволяють заощадити вагу та покращити продуктивність. Merida використовує свою технологію Nano Matrix Carbon і Carbon Anti-Wrinkle System майже на всіх своїх велосипедах з вуглецевого волокна, і обидві вони допомагають збільшити жорсткість рами.

Merida настільки впевнена в якості своїх продуктів, що надає довічну гарантію на кожну раму першому власнику, виготовлену з 2011 року. Тож можна бути впевненим, що при виникненні проблем, дистриб'ютори Merida підтримають своїх клієнтів.

Merida Industry Co. пишається своєю суворою філософією, орієнтованою на якість. Їхня продукція базується на найкращому поєднанні робочої сили, виробництва та матеріалів, ефективно поєднуючи високоінноваційну німецьку інженерію з практичним внеском їх професійної велосипедної команди.

СПОНСОРСТВО

Протягом останніх 40 років компанія постійно інвестувала в розширення виробництва, обладнання та створення дочірніх компаній за кордоном для розширення маркетингових каналів. Але для підняття свого статусу на спортивній арені та всесвітньої впізнаваності потрібні були виступи на змаганнях. Merida як власний бренд почала спонсорувати власні команди на початку нового тисячоліття, включаючи Multivan Merida Biking Team, Lampre-Merida та сучасну команду Bahrain Victorious Team. Про успіх Меріди у спорті свідчать десятки медалей Олімпійських і світових Чемпіонів.

З 2004 року велосипедна команда Multivan Merida набирає понад 30 перемог на Чемпіонаті Світу з гірського велоспорту, а також олімпійські золоті та срібні медалі. Команда також може похвалитися приголомшливими 15 титулами на Чемпіонатах Світу та 15 титулами Чемпіонату Європи, що зробило Multivan Merida однією з найуспішніших команд UCI з гірських велосипедів усіх часів. Одним з найзнаменитіших маунтінбайкерів у світі, який брав участь у Multivan Merida, є Хосе Антоніо Ерміда. Після 16 успішних років Merida завершила підтримку команди Multivan Merida Biking Team 31 грудня 2016 року.

З метою розширення бренду в сегменті шосейних велосипедів, у 2013 році Меріда підписала контракт на початок трирічного спонсорства професійної шосейної команди Team Lampre-Merida.

Після п'яти років спонсорства Lampre-Merida, на початку 2017 року компанія починає свою спонсорську діяльність з новою командою Bahrain Merida Pro Cycling Team. Ця команда була заснована урядом Королівства Бахрейн, а Merida Bikes виконує роль технічного спонсора та як головний партнер команди. Команда виграла з Вінченцо Нібалі Тур по Ломбардії 2017 року і Мілан-Сан-Ремо 2018 року, а також чемпіонат світу з гонки на час у 2019 році з Роханом Деннісом.

У складі Bahrain Merida Pro Cycling Team налічується майже три десятки найкращих гонщиків сучасності, до яких належав й наш співвітчизник - Марк Падун, що був у складі команди 2017 - 2021 років.

Початок 2021 року оновлюється склад команди та її ім'я на Team Bahrain Victorious. У арсеналі нової команди є три моделі велосипедів від Merida, які забезпечують ідеальний інструмент для кожного етапу та стилю їзди. Reacto Disc Team - основний аеробайк для широкого спектру гоночних профілів. Scultura Disc Team - легкий гоночний шосейний велосипед. Time Warp TT - байк для тріатлону.

Виступ на провідних гонках це не тільки маркетингові кроки компанії, але й застосування інноваційних технологій та досвіду, які додатково піднімають цінність високоякісних велосипедів бренду Merida. Професійні гонщики, що виступають за спортивні команди Merida, підтримують репутацію компанії, демонструючи чудові показники, а також виконують дуже важливу роль тестувальників для моделей велосипедів Меріда.

НАГОРОДИ

Продукція компанії Merida неодноразово ставала переможцем у різних номінаціях, які проводяться всесвітньо відомими велосипедними виданнями та конкурсами з дизайну та інновацій у велоіндустрії. Наприклад, у 2021 році відразу чотири продукти від Меріда були удостоєні найпрестижнішої премії Design & Innovation Award. Це єдина нагорода, яка тестує велосипедні продукти в реальному світі, оцінює їх у повному обсязі та виносить вердикт, заснований на критичному та глибокому аналізі.

2021 року нагороди отримали три велосипеди: Merida eOne-Forty EQ, Merida Reacto Team-E, Merida eSilex+ 600 та багажник Merida Mik-HD. Раніше, премію Design & Innovation Award-2017 було вручено компанії Merida за електро двопідвіс eOne-Sixty 900E. 2018-го нагороду отримав шосейний байк Merida Reacto Disc 8000-E, у 2019 році – циклокрос Mission CX 8000 та трейловий підвіс One-Twenty 9.8000, а у 2020 році гравійник Merida Silex+ 6000 та електричний підвіс eOne-Sixty 10K.

За матеріалами: Merida-Bikes, E-Mountaibike, Bicycling Australia, Imbikemag, Taipei Times
Написать комментарий